Як у Самборі Оранту споруджували

До вересня 1990-го скульптура Володимира Леніна стояла в центрі Самбора на площі Ринок. Її демонтували і зберігали на складі комунального господарства. Згодом, 16 із 30 депутатів проголосували, за те, щоб пам’ятник за 1000 грн віддали фонду зі спорудження монумента України-матері.

Таким чином, у Самборі на місці, де раніше стояв Ленін будують пам’ятник Матері-Україні. На нього з міського бюджету не потратили ані копійки. Вартість 10-метрової композиції становить 700 тисяч гривень. Помагали народні депутати. Тарас Стецьків із “Нашої України” дав 24 тисячі гривень, “бютівець” Михайло Косів – 2 тисячі гривень. Решту – місцеві бізнесмени.

500 тисяч гривень на встановлення пам’ятника місту надали у БЮТ. На відкриття мали запросити тодішнього прем’єра Юлію Тимошенко. За словами екс-мера Михайла Кота, монумент повинен увіковічити боротьбу всіх поколінь українців за незалежність своєї держави. 

Скульптор Микола Посікіра й архітектор Михайло Федик – це люди, котрі відлили пам’ятник Україні-матері на Львівській скульптурній фабриці. Міська рада вирішила переплавити пам’ятник Леніну, адже він лежав на складі без діла, припадав пилом, але пригодився.

 Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на "Оперативні новини Самбора"
 Приєднуйся до нас: "У Facebook"

Поширити:

Напишіть коментар