У Самборі зберігаються мощі святого Валентина

0

Мощі святого Валентина зберігаються в церкві Різдва Пресвятої Богородиці в місті Самборі. Вони впродовж тижня будуть виставлені в храмі на тетраподі, аби миряни могли доторкнутися до реліквії, помолитися, попросити заступництва. Особливо велелюдно біля скляної скрині х мощами у переддень і в день свята закоханих. Інформує «Волинська правда». «Газета по-українськи» цитує о. Богдана (Добрянського):

Мощі Святого Валентина у Храмі

«Архівні документи свідчать, що святий Валентин був покровителем Перемисько-Самбірської єпархії. У 1759 році його прах вийняли із землі на цвинтарі святох Прісцілли у Римі. У Ватикані вирішили передати частину мощів у храм тієї землі, якою заопікувався святий Валентин. Фрагмент черепа та кілька кісточок закували у скляний гробик, поклали у саркофаг і доправили до Самбора. Від того часу реліквію зберігають у нас (у церкві Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ. – «ВП»)». Видання «Оранта» уточнює: мощі святого Валентана знаходяться в Самборі, що за 72 кілометри від Львова, з 13 травня 1759 року.

Святий великомученик Валентин жив у третьому столітті нашої ери. Римський імператор Клавдій ІІ забороняв своїм солдатам одружуватися. Незважаючи на суворе табу, молодий священик Валентин потай вінчав закоханих. За це був засуджений на смерть. Мученика стратили 14 лютого 269 року. Через два століття проголосили святим.

 Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на "Оперативні новини Самбора"
 Приєднуйся до нас: "У Facebook"

Поширити:

Напишіть коментар